‘Eros’un acısı tazeyken akılalmaz şiddet: Yavru kedileri parçaladılar, köpeğe işkence ettiler

‘Eros’ isimli kedinin İbrahim Keloğlan tarafından 6 dakika boyunca tekmelenerek öldürülmesinin ve tutuklanmamasının yankıları sürerken, hayvana yönelik şiddet haberleri peş peşe geldi. Geçen ay Bursa’da apartman sakinlerinin baktığı 6 yavru kedinin başı kesil halde bulunmasının ardından benzer bir haber İstanbul Ümraniye Çakmak Mahallesi’nde yaşandı.

YAVRU KEDİLERİ KESTİLER

Ümraniye’de mahalle sakinlerinin bir kutu içinde baktığı anne kedi ve 3 yavrusuna yapılanları görenler dehşeti yaşadı. Yavru kedilerin vücutlarının belli kısımları simetrik bir hâlde kesilmiş olarak bulundu. Yavru kedilerin annesi kedinin, ölü yavrularını yalamaya çalıştığı anlar yürekleri burktu. Vücudu ikiye bölünen ve bacakları da kesilen kedileri görenler şikayetçi olurken, Ramazan ayında dahi yaşanan bu olaylara sosyal medyada tepki yağdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Adalet Bakanlığı’na seslenen vatandaşlar, hayvana yönelik şiddetle ilgili yatarı olan cezalar verilmesini istedi.

KÖPEĞİ KAÇIRILDI, KULAKLARI KESİLDİ: “BU ÇAĞDAN NEFRET ETTİM”

Osmaniye Merkez’de gerçekleşen bir diğer olayda ise iş yeri önünde oynayan sahipli köpeğin at arabası tarafından kaçırıldığı ifade edildi. Zincirli halde bulunduğu belirtilen köpeğin kulakları kesilmiş halde olduğu görüldü. Köpeğin sahibi yaşananları “Sevmelere doyamadığım Kızım Tarçın dün gece Osmaniye Merkez’de iş yerinin önünde oynarken at arabasıyla kaçırılıp iki kulağı kesik halde sora sora karanlık bir oda da zincire vurularak ölüme terk edilmiş halde bulundu. Ben bu çağdan nefret ettim, etimle kemiğimle nefret ettim. Bunu yapan kansızın bulunması için lütfen paylaşalım” notuyla paylaşarak yardım istedi.

‘Eros’un acısı tazeyken… 6 yavru kedi başı kesik halde bulundu… Kaymakamlık’tan açıklamaGüncel
Eros’tan sonra Faruk: Sınav görevlisi öğrencilerin gözü önünde kediyi 5.kattan itti… Okul yönetiminden açıklamaGüncel
İbrahim Keloğlan davasında karar… Erdoğan bu sonuca kızacak… Eros’un avukatı Odatv’ye konuştu: Vicdana aykırı… Hayvanseverler tepkiliGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x